Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evoque Romania
vLD
 

Posts: 18
Joined: Jan 2012
Location: R0
Post: #21
RE: Evoque Romania

Ca ceva pe langa : astazi am citit un articol de la cei de la incont.ro si anume link catre articol. Nu prea am fost de acord cu ce au scris acolo. Am citit destule chestii asemantoare si in presa straina, dar comparatia asta la pret nu mi se pare corecta.

In schimb am vazut o prezentare facuta masinii la noi in Romania care mi-a placut foarte mult. Poate stiti

De asemenea acum urmaresc si un film de prezentare al masinii facut de George Buhnici (ProTV) : link

Sper sa va placa.
Numai bine
(This post was last modified: 19-01-2012 10:47pm by vLD.)
19-01-2012 10:47pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vLD
 

Posts: 18
Joined: Jan 2012
Location: R0
Post: #22
RE: Evoque Romania

Am atasat oferta valabila pentru Romania (de la Select). Eu am primit tot la fel dar mai era o pagina cu celelalte optionale : bagaj, pt plafon, etc.
Enjoy Smile

download
20-01-2012 10:06am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #23
RE: Evoque Romania

TOATE ACESTE TESTE FACUTE IN ROMANIA ,AU FOST FACUTE CU ACEIASI MASINA OFERITA DE CEI DE LA PREMIUM AUTO CU CARE ,DACA VREI POTI SA MERGI IN TEST DRIVE
CLAR ,FIECARE ARE PROPRIILE PARERI , SI VEDE MASINA DIN PUNCTUL LUI DE VEDERE
CERT PANA ACUM ,NU AM GASIT PE NIMENI SA ZICA CA RR EVOQUE ARE PROBLEME
DACA VREI SA VEZI TESTE INTRADEVAR DURE CU EVOQUE ,INCEARCALE PE CELE FACUTE IN CANADA ,ISLANDA SI DACA NU MA INSEL AUSTRIA
CRED EU CA CEVA MAI PROFESIONIST DECAT PLIMBATUL CU ZIARISTI LA SFARSIT DE SAPTAMANA CA SA SCRIE FRUMOS DESPRE EA ,CHIAR DACA EI NU PREA AU MULTE CUNOSTINTE IN DOMENIU.

SI INCA CEVA,MOTORUL DIESEL DE PE EVOQUE , ESTE RODUL MULTOR ANI DE CERCETARI FACUTE DE FORD , PEUGEOT SI INCA O FIRMA ,CE SA DOVEDIT DESTUL DE BUN

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
(This post was last modified: 20-01-2012 01:20pm by SELECT.)
20-01-2012 01:10pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ami_evo
 

Posts: 102
Joined: Aug 2011
Location: around
Post: #24
RE: Evoque Romania

Este o oferta in format pdf pe site-ul Land Rover Romania. Eu imi voi comanda masina abia in martie, insa nu inteleg de ce e o diferenta de aproape 2200 de euro fara TVA intre preturile de la noi si cele din Germania sau Austria. Nu se justifica in nici un caz la transport. Stau sa ma gandesc daca sa o cumpar de acolo sau de la noi.

Are cineva experienta recenta cu service-ul? Aveti vreo recomandare in Bucuresti? Ultima oara cand am avut de a face cu service-ul celor de la Premium Auto, am ajuns la concluzia ca sunt o gasca de incompetenti. E adevarat ca au trecut 5 ani de atunci si ma gandesc ca poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp.

In rest va doresc sa va bucurati de masini, este intr-adevar o masina foarte speciala Evoque-ul.
21-01-2012 12:56pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #25
RE: Evoque Romania

DIFERENTA INTRE OFERTA DE AFARA SI CEA DIN ROMANIA NU E NUMAI DE BANI,LA EI SUNT ALTFEL NIVELELE DE ECHIPARE SI PACHETELE DE OBTIUNI

REFERITOR LA SERVICE , EU NU AM AVUT TREABA CU PREMIUM SI NU STIU DECAT CE SE LAUDA EI IN RECLAMA LA TV
INAFARA DE EI ,IN BUCURESTI SERVICE MAI AU CEI DE LA ATT UNDEVA PE CALEA MOSILOR
APROPO , CAND AI DAT AVANSUL SI CAND AU ZIS CA TI-O LIVREAZA?

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
(This post was last modified: 21-01-2012 01:54pm by SELECT.)
21-01-2012 01:53pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ami_evo
 

Posts: 102
Joined: Aug 2011
Location: around
Post: #26
RE: Evoque Romania

Nu l-am dat inca, in luna martie o voi face, si mi-au zis ca o sa primesc masina in octombrie.
La noi au exact aceeasi configuratie ca in Germania, nu e nici o diferenta intre ce dotari are masina standard acolo si aici. Diferenta de pret e bonus Smile

P.S. De ce scrii cu caps lock ? E foarte greu de citit.
(This post was last modified: 21-01-2012 05:14pm by ami_evo.)
21-01-2012 05:12pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #27
RE: Evoque Romania

Si eu si alfa 147 am dat avansu in 21 respectiv 24 noiembrie , si au zis ca in 4 luni vine , dar daupa cum se misca lucrurile nu stim ce sa mai credem , mai ales ca tie ti-a dat termen 6 luni , dar nu ai zis cu cine ai vorbit
Ai zis ca e mai ieftin in germania, dar tehc pack 2 la noi e 2900 la ei 3800 Exclamation

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
(This post was last modified: 21-01-2012 07:21pm by SELECT.)
21-01-2012 07:08pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ami_evo
 

Posts: 102
Joined: Aug 2011
Location: around
Post: #28
RE: Evoque Romania

(21-01-2012 07:08pm)SELECT Wrote:  Si eu si alfa 147 am dat avansu in 21 respectiv 24 noiembrie , si au zis ca in 4 luni vine , dar daupa cum se misca lucrurile nu stim ce sa mai credem , mai ales ca tie ti-a dat termen 6 luni , dar nu ai zis cu cine ai vorbit
Ai zis ca e mai ieftin in germania, dar tehc pack 2 la noi e 2900 la ei 3800 Exclamation

La ei pe site iti apare cu TVA cu tot. Configureaza o masina aici si una identica pe landrover.de si o sa vezi ca iese o diferenta de 2200-2500 fara TVA. Scade 19% din pretul final dupa ce faci configuratia pe site-ul german. Cel putin pentru configuratia mea asa iese, Evoque SD4 automatic Dynamic cu 5 usi.
Termenul pe care mi l-au dat a fost aproximativ, mi-au spus cand voi da avansul imi vor spune mai exact. Asa mi-au zis de principiu cam 6 luni.
Uite chiar am facut din nou acum comparatie pe configuratia mea si reiese o diferenta de 2000 de euro intre pretul din Ro si cel din De. In fine e relativa treaba ca n-are sens oricum sa te duci acolo sa ti-o iei ca mai mult cheltui pe drum. Eu calatoresc des in Germania si nu mi-ar fi peste mana. Am zis asa mai mult ca o observatie.
(This post was last modified: 22-01-2012 09:26am by ami_evo.)
22-01-2012 09:01am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vLD
 

Posts: 18
Joined: Jan 2012
Location: R0
Post: #29
RE: Evoque Romania

O configuratie ideala cam cu ce caut si eu. Am sa incerc si pe site-ul german sa vad, eu ma ocupasem mai mult de cel francez.
Cei din Germania ti-au dat acest termen de 6 luni ?! Ai vorbit deja cu ei, la o reprezentanta?!

Masina o iei pe firma sau persoana fizica de zici sa scada TVA-ul ?!
22-01-2012 01:46pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ami_evo
 

Posts: 102
Joined: Aug 2011
Location: around
Post: #30
RE: Evoque Romania

(22-01-2012 01:46pm)vLD Wrote:  O configuratie ideala cam cu ce caut si eu. Am sa incerc si pe site-ul german sa vad, eu ma ocupasem mai mult de cel francez.
Cei din Germania ti-au dat acest termen de 6 luni ?! Ai vorbit deja cu ei, la o reprezentanta?!

Masina o iei pe firma sau persoana fizica de zici sa scada TVA-ul ?!

Nu, 6 luni mi-au spus cei de la Premium auto in decembrie, nu am avut ocazia sa vizitez nici un dealer in Germania inca, dar o voi face la inceputul lunii viitoare. Masina o voi lua pe firma, da.
(This post was last modified: 22-01-2012 04:56pm by ami_evo.)
22-01-2012 04:53pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
babyRR is an independent web site and not affiliated with Land Rover