Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evoque Romania
ami_evo
 

Posts: 102
Joined: Aug 2011
Location: around
Post: #141
RE: Evoque Romania

(10-05-2012 03:30pm)SELECT Wrote:  eheee , acum ati vazut si voi de ce se in tarzie cu pozele , vreau sa-ti spun ca eu la dinamic nu am probleme cu raspunsul la acceleratie , ba as putea sa spun ca e mai rapid ca la E - class de 170cp , mai mult , eu nu am modul dinamic de conducere ca la pur sau prestige , e pur si simplu tot timpul pe dinamic dar si consumul la fel,nu am reusit sa scot deloc cifrele lor in oras si nici afara , aveti grija cu inmatricularile ,eu nici dupa 30 zile nu mi-au inmatriculat-o si am stat pe capul lor , in rest ce sa zic , e mortala cand te dai la ea Cool

Modul dinamic se refera la suspensie si il ai cand ai optiunea de suspensia adaptiva, n-are legatura daca e Prestige sau Dynamic.
04-06-2012 07:46pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
cata
 

Posts: 2
Joined: Jul 2012
Location: Romania, Tg Mures
Post: #142
RE: Evoque Romania

(04-06-2012 07:46pm)ami_evo Wrote:  Modul dinamic se refera la suspensie si il ai cand ai optiunea de suspensia adaptiva, n-are legatura daca e Prestige sau Dynamic.

Corect spus, modul Dynamic este disponibil atat pe Prestige cat si pe Dynamic pe motorizarile SD4 si Si4 cu jante 19" si 20"
17-07-2012 02:09pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
tbs
 

Posts: 2
Joined: Sep 2012
Location: romania
Post: #143
RE: Evoque Romania

(17-01-2012 10:43am)alfa 147 Wrote:  io zic sa nu vio luati ca a mea de 7 luni de cand o am a stat 2 luni in service consum foarte mare la rece tremura motorul iarna are o vibratie enervanta si ultima data la 13000 de km la prima revizie a stat 2 saptamini miau facut schimbul de ulei cand sa ma duc sa ridic masina ma suna de la service si imi zice ca masina are o problema ca a cazut turbina am stat o saptamana sa vina turbina pe urma nu mai aveam presiune la ulei am mai lasato o saptamina pana la urma miau facuto cica se dezamorsase pompa de ulei dar un consum de 13 15 oras dupa 500 de chilometri mi-au schimbat fulia la motor cea mai zlaba masina
Da, stiu ca cei din Otopeni sunt importatorul oficial, insa eu din ratiuni geografice am ales dealerul din Pitesti. O sa primesc mail de la ei la momentul doar cand masina intra in fabricatie, nu inainte, iar penalizarile sunt si la mine in contract, desi nu as vrea sa ajung la capitolul ala.
Una peste alta, eu sper ca termenul din aprilie sa fie unul realist, desi ei sustineau ca in martie se va livra. Insa dupa ultima convorbire telefonica nu mai pareau asa optimisti, si presimt un sfarsit de aprilie ca termen de livrare. Sunt constient ca nu depinde de ei data de livrare, ei lanseaza comanda, dar daca fabrica se misca mai incet nu prea au ce face.
27-09-2012 07:36pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
tbs
 

Posts: 2
Joined: Sep 2012
Location: romania
Post: #144
RE: Evoque Romania

evoque este cea mai zlaba masina din gama land rover io miam luat una si nu sint multumit de ea numai probleme am de cand am luato vedeti ca fulia la motor daca va uitati mai bine la ea bate iarna o sa auziti un scartiit de la ea ei o schimba pe urma a inceput sa-mi scartie burdul aRE UN BIRIIT EI AU ZIS CA ASA E LA MODELUL ASTA LA GARANTIA DE 13000 MAM DUS FRUMOS CU MASINA SI AM PLECAT CU TAXIUL DEOARECE CEI DE LA SERVICE AU ZIS CA M-IA CAZUT TURBINA AU ZIS CA O COMANDA SI CA VINE IN 5 ZILE A VENIT TURBINA CEI DE LA SERVICE MAU SUNAT SI M-IAU ZIS CA MAI E O PROBLEMA CA POMPA DE ULEI SA DEZAMORSAT AM MAI STAT VREO 3 ZILE SA O FACA SI CHEIA SE DESFACE DECI ESTE O MASINA FACUTA DIN REBUTURI CONSUMUL ESTE IMENS FATA DE CE ZI EI A MEA IN ORAS CONSUMA 13 SI AFARA 10 MAM DUS DE NENUMARATE ORI LA EI TIMP PIERDUT PE BANI MEI NU MAI ZIC CA ULTIMA DATA CU PROBLEMA LA MOTOR AM DUSO CU REZERVORUL PLIN SI AM LUATO CU JUMATATE
28-09-2012 06:24pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #145
RE: Evoque Romania

(28-09-2012 06:24pm)tbs Wrote:  evoque este cea mai zlaba masina din gama land rover io miam luat una si nu sint multumit de ea numai probleme am de cand am luato vedeti ca fulia la motor daca va uitati mai bine la ea bate iarna o sa auziti un scartiit de la ea ei o schimba pe urma a inceput sa-mi scartie burdul aRE UN BIRIIT EI AU ZIS CA ASA E LA MODELUL ASTA LA GARANTIA DE 13000 MAM DUS FRUMOS CU MASINA SI AM PLECAT CU TAXIUL DEOARECE CEI DE LA SERVICE AU ZIS CA M-IA CAZUT TURBINA AU ZIS CA O COMANDA SI CA VINE IN 5 ZILE A VENIT TURBINA CEI DE LA SERVICE MAU SUNAT SI M-IAU ZIS CA MAI E O PROBLEMA CA POMPA DE ULEI SA DEZAMORSAT AM MAI STAT VREO 3 ZILE SA O FACA SI CHEIA SE DESFACE DECI ESTE O MASINA FACUTA DIN REBUTURI CONSUMUL ESTE IMENS FATA DE CE ZI EI A MEA IN ORAS CONSUMA 13 SI AFARA 10 MAM DUS DE NENUMARATE ORI LA EI TIMP PIERDUT PE BANI MEI NU MAI ZIC CA ULTIMA DATA CU PROBLEMA LA MOTOR AM DUSO CU REZERVORUL PLIN SI AM LUATO CU JUMATATE

Imi pare rau sa aud ca ai asemenea probleme. In privinta motorului nu prea poti sa dai vina pe Land Rover, motorul diesel este fabricat de Ford (cred ca in colaborare cu PSA), constructori cu o reputatie buna, iar motorul este rodat fiind instalat pe multe alte masini anterior.
Consumul nu este imens, chiar 10 afara si 13 in oras, (depinde in care oras) si nu ne-ai spus ce motorizare ai ales si ce cutie ai. Eu la motor 2.2 150cp diesel am un consum de 9,7 mediu dupa 8000 de km.

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
03-10-2012 08:35am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #146
RE: Evoque Romania

Va salut incantat pe toti fericitii proprietari si viitorii proprietari ai bijuteriei auto! Cu putin noroc in viitor, sper sa am numar si eu printre voi, dar asta-i alta discutie!
Ce vreau sa va intreb, aveti vreun jurnal de bord aici sau pe alt forum? Sunt nerabdator sa aflu impresii, plusuri si minusuri, impresii la cald si la rece, etc...
09-12-2012 09:39pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #147
RE: Evoque Romania

(09-12-2012 09:39pm)Green Wrote:  Va salut incantat pe toti fericitii proprietari si viitorii proprietari ai bijuteriei auto! Cu putin noroc in viitor, sper sa am numar si eu printre voi, dar asta-i alta discutie!
Ce vreau sa va intreb, aveti vreun jurnal de bord aici sau pe alt forum? Sunt nerabdator sa aflu impresii, plusuri si minusuri, impresii la cald si la rece, etc...

Inca nu am un jurnal de bord, dat fiind ca eu folosesc masina ocazional, in weekenduri, insa sa stii, cel putin la motorul de 2.2 150 cp, in afara lag-ului specific dieselului, eu nu am nimic de comentat.
Materialele sunt de buna calitate, nu sunt "greierasi" inauntru, masina se asterne perfect la drum, consumul este decent, nu am avut parte de erori in bord (cu care sunt obisnuit de la bmwul meu), in general nu am nimic de comentat.
Sistemul multimedia Meridian este extraordinar (si nu am varianta de top, ci cea intermediara), multe lume cu masini muuuuuult mai scumpe a ramas cu gura cascata cand a vazut cum arata interiorul masinii, mai ales noaptea.

Per total eu zic ca a fost o achizitie super-inspirata. Desigur, masina are 10.000 km, asa ca ramane de vazut ce si cum pentru viitor!

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
10-12-2012 04:12pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #148
RE: Evoque Romania

La multi ani fratilor, sa se indeplineasca-n 2013 tot ce va doriti!
Cum va mai merg bijuteriile pe 4 roti ? Multumesc colegului alfa 147 pentru raspuns, din Constanta este vreun fericit proprietar de Evoque sa-mi povesteasca la o cafea de cat de multumit este de masina?
Toate bune...
01-01-2013 01:56am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #149
RE: Evoque Romania

Domnilor, de curiozitate, cunoasteti masina asta? Isi merita banii?
http://www.autovit.ro/land-rover-range-r...74621.html
05-01-2013 09:14pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
dondon
 

Posts: 21
Joined: Jan 2013
Location: Romania
Post: #150
RE: Evoque Romania

Salutare, vad ca nimic nou inca si nici un update referitor la cum se mai comporta mai ales acum pe zapada, cum stati la capitolul consum?
09-01-2013 02:32pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
babyRR is an independent web site and not affiliated with Land Rover