Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evoque Romania
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #101
RE: Evoque Romania

Nu mai aveti noutati? Date de fabricatie, eventual cand va fi facuta livrarea, sa imi fac o idee cam care e perioada de la fabricatie si pana la livrare?

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
21-03-2012 07:50am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #102
RE: Evoque Romania

...doar vesti proaste , la mine cel putin , intrare fabricatie 22.03 livrare 27.03 , tot felul de motive si abureli , mai nou cica , cele cu cutie manuala au intarzieri mai mari decat cutie automata , nu mai garanteaza livrare inainte de Paste , am incercat sa aflu ceva prin cei de la leasing (fiind in acelasi grup de firme cu importatorul) si culmea , masini comandate la sfarsitul lui noiembrie a fost deja livrate de Premium Auto , deci ceva de genul :cine a lucrat cu noi are masina cine nu are de asteptat...
...pardon , livrare 27.04.2012 , confirmare de ieri , cand am intrebat de respectarea contractului schimba vorba si zicea ca nu stie de ce si cum ....
...dar ca sa vede-ti scoala , vezi calendar , 27 e vineri , zi scurta , inceput de weekend si mini vacanta de 1mai , deci sa mai lucreaza undeva prin 3 mai in cel mai fericit caz , pentru cei care nu fac din saptamana respectiva o vacanta de 9-10 zile , asta inseamna 7 mai zi de lucru normala ...

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
(This post was last modified: 23-03-2012 10:53am by SELECT.)
23-03-2012 10:45am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #103
RE: Evoque Romania

Eu aveam o data de livrare stabilita la 24.04, urmata de o amanare la 12.05. Am o banuiala ca nici termenul asta nu va mai fi respectat, la cate vad ca vi se intampla voua.
Cred ca trebuie sa cautam capitolul cu penalitatile de intarziere din contract!

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
25-03-2012 09:01am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #104
RE: Evoque Romania

[/b]...deja am invatat contractul,la mine e 0.01% din ce am platit pe zi ,adica(2.5RON/zi-1luna=75 RON) un mare rahat,in schimb ei pot opri cei 10% avans ,chiar si cu contractul, eu cel putin ,am luat teapa,nu am crezut ca se poate ajunge la asemenea termene,am trait cu impresia ca toti sunt hotariti sa vanda cat mai mult,e facut ca ei sa nu piarda nimic in schimb clientu e la cheremul lor,chiar si cei 0.01% e o vrajeala pentru ca scrie ca daca nu se livreaza din cauza producatorului ei nu sunt de vina si nu dau nimic,mai pe scurt ei nu dau nimic ca nu au de ce , pur si simplu fac masinile pe cei 10% avans luati de la toti clientii si fac ce vor ei ....am citit tot pe forumul asta dar la cei din anglia parca,ca au probleme ,unul a primit masina revopsita pe o parte si astepta un expert de la LR pentru verificare , ce sa mai zic ,am mari emotii si chiar ma incearca niste regreteeee......[b]

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
25-03-2012 07:22pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #105
RE: Evoque Romania

Ehe, stai linistit, eu am mai avut probleme cu intarzieri la livrare la masini noi, exact in aceleasi conditii: masina noua de abia prezentata publicului, am facut comanda, si fiind cereri foarte mari, data de livrare s-a decalat. Si acum am fost sigur ca data livrarii nu va fi respectata, data fiind cererea mare pentru Evoque, e un lucru absolut normal.
Eu stiu persoane care o asteapta de peste un an, asa ca noi inca suntem juniori la 6 luni.

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
26-03-2012 05:49am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #106
RE: Evoque Romania

[/b]...azi e luni , sunt curios ce gogosi imi mai toarna , oricum apreciez ca ramai un optimist si ii mai incurajezi si pe altii....

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
26-03-2012 08:16am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #107
RE: Evoque Romania

[/b] singura veste pentru saptamana asta este seria de sasiu a masinii pe care am primit-o pentru a mai "linisti"situatia care e destul de tensionata [b]

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
27-03-2012 04:48pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
daniel nicu
 

Posts: 17
Joined: Feb 2012
Location: buzau
Post: #108
RE: Evoque Romania

am fost la dealer si data productie va fi 28 martie , si livrare va fi sfastiul lunii aprilie , ori inceputul lui mai akum , fie ce o fi ca , si asa am asteptat destul pana akum, pentru inca o luna si ceva numai semnifica nimik ptr mine.....Laughing
29-03-2012 06:06pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #109
RE: Evoque Romania

SUPER VESTEE.......azi la ora 16.28 am fost sunat de dealer si informat oficial ca masina mea a iesit din productie si asteapta sa fie incarcata pe trailer pentru a veni in tara , din nou promisiuni ca vor face tot posibilul pentru a o avea inainte de Paste , in sfarsit au inceput si vestile bune , va tin la curent si promit poze

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
29-03-2012 06:27pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #110
RE: Evoque Romania

Bravo, vezi, ai o veste buna, banuiesc ca un termen de livrare decent cam asta ar fi, 2 saptamani de la iesirea din productie.

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
30-03-2012 05:17am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
babyRR is an independent web site and not affiliated with Land Rover