babyRR.com - The Range Rover Evoque Forum
Evoque Romania - Printable Version

+- babyRR.com - The Range Rover Evoque Forum (https://babyrr.com/forum)
+-- Forum: Regional Discussions (/Forum-Regional-Discussions)
+--- Forum: Europe (/Forum-Europe)
+--- Thread: Evoque Romania (/Thread-Evoque-Romania)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Evoque Romania - daniel nicu - 28-04-2012 11:45pm

cica mai sunt in buzau RRE doar unu am vz personal restu nu le am vz , dk zici ca iti vine si tie poate ne vdm prin oras sa le analizam indeaproape si sa discutam ce am luatVery Happy, iar poze normal ca voi pune , a mea cred ca e prima cu alcantara..... si trbuie sa vada toata lumea cum arata.....


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 29-04-2012 09:24am

Pai poze eu o sa pun vinerea viitoarea, atunci ma duc la Pitesti sa o iau. Una e in Buzau deocamdata, stiu ca mai sunt la coada si altii. Pana acum eram nerabdator, acum m-am linistit, sper sa aibe numerele rosii pana vineri si sa nu am probleme.


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 03-05-2012 02:26pm

Maine dimineata ridic masina, o sa pun si poze, sa vad cand o sa am timp. Cum a fost cu rezerva de carburant la voi?


RE: Evoque Romania - ami_evo - 04-05-2012 01:25pm

Am si eu o intrebare. Are cineva sistemul de navigatie? Cum e harta pentru Romania? Are orasele ca lumea detaliate sau are doar strazi principale?


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 05-05-2012 06:38am

Sistemul de navigatie este ok, are toate strazile din cate am vazut. In alta ordine de idei, masina este extraordinara, imi place din ce in ce mai mult. O sa ii fac un set de poze dupa amiaza, ieri nu am avut timp de loc. Ce nu imi place la ea este lagul infiorator al motorului, care banuiesc ca este acelasi si la 150 si la 190 de cp. Cand bagi piciorul in acceleratie, sta si se gandeste cateodata si o secunda. Sper sa se remedieze dupa perioda de rodaj. Acceleratia este surprinzator de buna pentru o masina de 1700 de kg si care are 150 cp, eu o compar cu masina mea de zi care are motor diesel 3000 si 218 cp.
Sistemul de sunet este foarte bun, si este suficient pentru o auditie de calitate. Citeste dvdurile si muzica din stick si ipod fara nicio problema, chiar si divxurile pe care le-am facut prin conversie. Jantele de 20 sunt o frumusete, dar nu le recomand pentru drumurile din Romania. Sunt ok in oras, insa pe A1 s-au simtit gropile. Una peste alta nu regret ca sunt pe masina, aspectul este influentat in bine de designul lor. Ce am mai remarcat este climatizarea masinii dotata cu senzor de calitate a aerului, este o placere sa stai in masina cand afara sunt 30 de grade. Cutia automata nu mi-a facut probleme, nu am incercat padelele sa vad cum e in modul manual, nu stiu cum se face trecerea de la modul manual la modul automat si invers. Cand aleg modul sport nu se intampla nimic din punct de vedere vizual, speram sa se inroseasca cadranele etc, dar nu e o drama.
O sa revin cu setul de poze mai incolo
PS M-am vazut aseara cu @Daniel Nicu, frumoasa masina, mi-a placut mult combinatia piele alcantara crem cu piele si culoarea inchisa in masinii. Si jantele pe care le-a ales erau foarte frumoase, o alegere inspirata.


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 06-05-2012 09:51pm

Niste poze cu masina, doua zile nu m-am dat jos de la volan!


RE: Evoque Romania - ami_evo - 07-05-2012 06:45am

Foarte frumoasa! Sa o stapanesti sanatos! Cum e TD4 la drum lung? E suficient pentru depasiri? Si apropo de lag vezi ca sunt niste thread-uri pe forum legat de asta. Unii au unii n-au, nu stiu daca e doar o chestie de perceptie/obisnuinta sau ceva in neregula.


RE: Evoque Romania - daniel nicu - 08-05-2012 10:55am

Nu am m ai postat pana akum , ptr ca nu m am dezlipit de RRE , masina e OK exact cum ma asteptat tinuta de drum ireprosabila, cutia e fantastica de buna ,scurta si foarte precisa .Am o intrebare la sistemul audio standard are boxa pe bord sau are capcul de forma ...... poze o sa pun sapt asta ..... in rest drumuri bune sa avem cu ele.


RE: Evoque Romania - SELECT - 10-05-2012 03:30pm

eheee , acum ati vazut si voi de ce se in tarzie cu pozele , vreau sa-ti spun ca eu la dinamic nu am probleme cu raspunsul la acceleratie , ba as putea sa spun ca e mai rapid ca la E - class de 170cp , mai mult , eu nu am modul dinamic de conducere ca la pur sau prestige , e pur si simplu tot timpul pe dinamic dar si consumul la fel,nu am reusit sa scot deloc cifrele lor in oras si nici afara , aveti grija cu inmatricularile ,eu nici dupa 30 zile nu mi-au inmatriculat-o si am stat pe capul lor , in rest ce sa zic , e mortala cand te dai la ea Cool


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 03-06-2012 10:14pm

recomand motorul de 150 cp, eu folosesc ca masina de zi cu zi un motor diesel 3000cm cubi de 218 cp, vreau sa zic ca cel de pe evoque e foarte sprintenel in depasiri, desigur e sub cel de 218, dar nu dezamageste deloc. Nu as ezita la o comanda noua sa suplinesc motorizarea de 150 cp cu dotari suplimentare (de altfel asa am si facut la comanda deja facuta)