babyRR.com - The Range Rover Evoque Forum
Evoque Romania - Printable Version

+- babyRR.com - The Range Rover Evoque Forum (https://babyrr.com/forum)
+-- Forum: Regional Discussions (/Forum-Regional-Discussions)
+--- Forum: Europe (/Forum-Europe)
+--- Thread: Evoque Romania (/Thread-Evoque-Romania)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 27-02-2012 01:51pm

Ce data de livrare aveai in Contract? Imi aduc aminte ca ai facut comanda cu 3 zile inainte de a mea.


RE: Evoque Romania - SELECT - 27-02-2012 03:16pm

135 zile din data de 21.11.2011 deci cam 04.04.2012
astazi mi-au repetat de nu stiu cate ori ca, vor face totul pentru a aduce masina mai repede , oricum nu mai pot face decat sa astept si in functie de cate zile se vor strange sa vedem ce mai pot obtine de la ei


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 27-02-2012 06:44pm

Am sunat si eu la dealer, mi-au zis ca deocamdata nu stiu decat ca data de livrare este de 12.05, insa incearca sa respecte termenul de 24 aprilie, avand in vedere ca este o comanda ferma pe client si nu o masina de stock. Inteleg de la tine, @SELECT, ca de la data fabricatiei si pana la livrare ar fi un maxim de 2 saptamani. Faza cu "vom face tot posibilul, etc" o aud si eu la fiecare telefon, e o placa binecunoscuta.


RE: Evoque Romania - SELECT - 27-02-2012 08:23pm

Deci,saptamana trecuta am fost la ATT si am vorbit cu diretorul de acolo ,dupa ce si eu am primit aceiasi data ca si tine,luna mai.Mi-au explicat ca din cauza jantelor,a sunat si a discutat cu importatorul ,am hotarat sa schimbam jantele la recomandarea lor cu garantia de 90% ca se va schimba data fabricatiei pentru ca sa mai intamplat si la alte comenzi la fel ba chiar au venit in decembrie si ianuarie chiar si cu 2 saptamani mai devreme.Chestia cu "vom face tot posibilul " cel putin la mine,deocamdata sa respectat,chiar a zis ca vom vedea cum si in cel fel se vor "revansa" pentru ca nu au respectat contractul facut de ei ( ma refer la schimbat jante si respectat termen ).
Acum nu vreau sa crezi altceva dar ti-am mai spus ca si eu trebuia sa semnez cu BRIT si din cauza unor chestii am renuntat,toata lumea zicea ca vin masinile in 4-5 luni ,el zicea ca o aduce in 2 luni ,plus niste chestii cu banii dar fara factura,tine-i si tu din scurt cu telefoanele si spunele ca ai mai vorbit si cu altii care au comenzi la alti dealeri si vezi ce iese.
Sa vada ca te informezi ,ca ai vorbit si cu alte persoane care au la fel ca tine comenzi date, sa vada ca stii care e mersul si nu-ti dai seama de ce ei nu fac ce fac ceilalti dealeri ,sa intervina la importator etc,etc......
Ai discutat cu Bogdan la BRIT ?
Daca nu in cearca sa iei legatura cu el direct.


RE: Evoque Romania - SELECT - 28-02-2012 09:51am

Bogdan Traznitu il cheama si daca nu ma insel ,este director de vanzari,tel:0733 733 318


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 28-02-2012 02:13pm

Il stiu cred, am vorbit cu el la inceput, ideea e ca nu prea au ei ce face, s-a decalat livrarea cam cu 2-3 saptamani. Presiuni la producator or sa faca ei, dar nu mai au control asupra termenului de livrare, producatorul cam decide acum. Oricum la mine nu e un capat de tara daca se depaseste termenul, desi as fi dorit sa fie respectat termenul din contract, din motive personale.


RE: Evoque Romania - alfa 147 - 04-03-2012 01:40am

Daca tot discutam aici, ca viitori posesori de Evoque, ma gandeam sa facem un tutorial pentru functiile media din masina. Eu, in asteptarea masinii, m-am dotat cu cu un ipod nano, un iphone 4 si un stick de 16 gb. Am inteles ca cel mai bun converter video ar fi divx converter, inca nu am varianta full, cea de pe site are validation date 15 zile de la achizitie. Costa 10 dolari, ceea ce nu mi se pare foarte mult, in schimb nu stiu daca toate formatele video (avi. mkv, mp4), odata convertite, vor putea fi redate in masina. Am niste concerte care, odata puse pe stick, chiar daca imaginea nu va functiona in mers, vor putea fi redate in format audio.


RE: Evoque Romania - SELECT - 05-03-2012 05:22pm

E luni ,deci stiri noi: azi am primit o promisiune, fac tot posibilul sa imi de-a masina inainte de Paste iar pentru cine mai are comanda la ATT ,( alte 3 comenzi am inteles)data de intrare in productie este 30 martie.


RE: Evoque Romania - daniel nicu - 06-03-2012 05:04pm

o sa sun si eu la ATT sa vad cand o sa imi aduca masina ,sper si eu sa o aduca de paste , akum sa vedem...


RE: Evoque Romania - SELECT - 12-03-2012 06:15pm

....e luni....nimic nou....naspa.....toata lumea asteapta......