Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evoque Romania
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #71
RE: Evoque Romania

Vesti proaste, am aflat ca masina va sosi in jur de 12 mai, asta in conditiile in care termenul din contract era 24 aprilie, deci termenul de livrare va fi decalat cu 3 saptamani.
Noi am sperat sa fie livrata si mai devreme, la sfarsitul lunii martie, dar se pare ca au probleme cu termenul de livrare

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
14-02-2012 12:41pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
daniel nicu
 

Posts: 17
Joined: Feb 2012
Location: buzau
Post: #72
RE: Evoque Romania

nasol cam mare termenul , dar din ce vad eu ai pus cam multe pe ea , mi sa spus la reprezentanta dk iau o varianta prestige ,dynamic si cu optiuni in plus termenul va fi de 6 . 7 luni , sper sa nu fie asa la mine eu nu am pus mai nimic.
(This post was last modified: 14-02-2012 04:37pm by daniel nicu.)
14-02-2012 04:37pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #73
RE: Evoque Romania

eu de 2 zile incerc sa iau legatura cu cei de la ATT si nu reusesc , sper sa fie din cauza zapezii
nu stiu ce sa mai cred de termenele care le-au dat
dupa ce reusesc sa vorbesc cu ei va spun si voua , sper totusi sa respecte contractul , ca nu stiu ce o sa fie daca nu-l respecta

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
(This post was last modified: 14-02-2012 06:50pm by SELECT.)
14-02-2012 06:46pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #74
RE: Evoque Romania

Ideea e ca 24 aprilie era o data importanta pentru mine, asa ca special am dorit sa fie respectata ca data de livrare. Cum am mai spus, sper sa nu fie o situatie generala, si noi toti, cei care asteptam livrarile in Romania, sa avem surprize neplacute.
In privinta optionalelor, astazi mi s-a confirmat ca nu au fost probleme cu configuratia, astfel incat masina va intra in productie cu dotarile pe care le-am solicitat. Nu cred ca optionalele alese de mine au dus la prelungirea termenului de fabricatie/livrare, nu e o configuratie exclusivista

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
14-02-2012 09:53pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #75
RE: Evoque Romania

de 3 zile am incercat sa contactez persoana de la ATT , azi am aflat ca e bolnava si nici o veste despre livrari,nici bune nici rele , asa ca mai ......asteptam

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
15-02-2012 05:53pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vLD
 

Posts: 18
Joined: Jan 2012
Location: R0
Post: #76
RE: Evoque Romania

Si pentru aceasta intarziere care poate fi si de o luna, nu ai vorbit sa mai scoti ceva de la ei, in sensul sa isi asume responsabilitate pentru nerespectarea contractului ?


(14-02-2012 09:53pm)alfa 147 Wrote:  Ideea e ca 24 aprilie era o data importanta pentru mine, asa ca special am dorit sa fie respectata ca data de livrare. Cum am mai spus, sper sa nu fie o situatie generala, si noi toti, cei care asteptam livrarile in Romania, sa avem surprize neplacute.
In privinta optionalelor, astazi mi s-a confirmat ca nu au fost probleme cu configuratia, astfel incat masina va intra in productie cu dotarile pe care le-am solicitat. Nu cred ca optionalele alese de mine au dus la prelungirea termenului de fabricatie/livrare, nu e o configuratie exclusivista
17-02-2012 09:23am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #77
RE: Evoque Romania

O sa rezolvam cu penalitatle de intarziere, sunt introduse in contract, si o sa vad ce reducere obtin, eu sper sa nu fie cazul si sa ajunga masina la timp.

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
17-02-2012 10:56am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #78
RE: Evoque Romania

SURPRIZA....azi am fost sunat de persoana de la ATT( care a fost bolnava ) si informat ca masina intra in fabricatie in martie conform contractului , mai multe detali luni , cica niste probleme cu jantele , dar sa astept luni pentru mai multe certitudini Smile

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
17-02-2012 07:42pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
alfa 147
 

Posts: 55
Joined: Nov 2011
Location: Bucharest/Buzau
Post: #79
RE: Evoque Romania

(17-02-2012 07:42pm)SELECT Wrote:  SURPRIZA....azi am fost sunat de persoana de la ATT( care a fost bolnava ) si informat ca masina intra in fabricatie in martie conform contractului , mai multe detali luni , cica niste probleme cu jantele , dar sa astept luni pentru mai multe certitudini Smile

Ce jante ai ales? Mie mi-a spus dealerul ca nu au fost probleme cu configuratia aleasa, pentru ca, intr-adevar, la unele modele nu s-a putut respecta 100% dorinta clientului.
Cred din ce in ce mai mult ca toti o sa primim masina in acelasi timp!

Fuji White 5 doors PRESTIGE TD4 automatic transmission, 20 inch alloy sport&style 6, Tan/Ivory/Espresso interior, pack DYNAMIC&PRESTIGE Tech with Rear Cam, privacy glass, order date 24.11.2011, delivery date 24.04.2012
18-02-2012 10:07am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SELECT
 

Posts: 44
Joined: Jan 2012
Location: bucuresti
Post: #80
RE: Evoque Romania

Tu ai ales sport styl 6 iar eu sport styl 7 , ale tale sunt argintii iar ale mele fumurii , si cica nu le au inca , dar a zis ca mai multe imi va spune luni la pranz , iar daca se va intarzia mult din cauza lor sa le schimb cu sport styl 6 ca ale tale , ma gandeam sa la vopsesc aici in negru ,stii , sablate , vopsea pulbere si cumptor , eu oricum imi doream sa fie negre dar modelul nu e disponibil nici pe accesorii

--------------------------------------------------------------------------------
DYNAMIC SD4 Manual , Firenze Red , SPORT STIL 7, VERVE/EBONY , Privacy Glass , Tech Pack 2
18-02-2012 08:00pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
babyRR is an independent web site and not affiliated with Land Rover