Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evoque Romania
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #201
RE: Evoque Romania

Tudor, de fiecare data cand nu-mi place ceva la masina sau apare vreo problema, ma uit la ea de jur-imprejur si-mi zic ”ah, cat este de frumos desenata”...imi revine zambetul pe fata si uit de imperfectiunile britanice! Masina asta este precum o femeie frumoasa, capricioasa, pretentioasa, tare scumpa de intretinut si ravnita de ailalti Smile)) ! Ailalti soferi in cazul nostru...
Nu stiu daca ajuta cu ceva chestia asta, dar sa luam partea frumoasa a lucrurilor! Adica a Evoque-ului...
La mine inca n-a inceput sa scartaie nimic prin masina, dar azi am constatat ca stergatoarele de parbriz ( 6 luni de cand am masina ) s-au transformat in ”murdaritoare”...aceeasi durata scurta de folosinta precum Bosch-urile Aerotwin ce le am la Golf!
Daaaaa, poate ne vedem la o bere de 1 mai, poate mai vin si alti colegi la mare Smile ...toate cele bune...
12-04-2014 07:14pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #202
RE: Evoque Romania

Dragi colegi, va urez Sarbatori pline de lumina si un Paste fericit....toate cele bune...
20-04-2014 11:21am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #203
RE: Evoque Romania

Pentru ca Evoque-ul a fost cuminte, iepurasul i-a adus praguri de otel inscriptionate ”Range Rover” la usi ! Alea iluminate erau de 5 ori mai scumpe, hmmm...
Cam lacom la motorina, sub 10-11% nu vad pe computerul de bord, sunt curios cat ar consuma in oras Si4 !
Toate bune doamnelor si domnilor...
23-04-2014 10:08pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TudorTofan
 

Posts: 12
Joined: Nov 2013
Location: Romania
Post: #204
RE: Evoque Romania

De cand nu am mai scris aici, am mai intrat de 2 ori cu masina in service: Prima data pentru schimb de ulei si inlocuire incuietoare stanga spate, careia i se arsese un circuit si nu mai reactiona la comenzi. De asemenea am remarcat un "fasait" la turbina, dar dupa un test drive cu o masina de'a lor m'am convins ca "asa face toate" Very Happy A 2'a data am fost pentru refacerea geometriei (360 RON).
Toate bune si frumoase, dar in urma cu 2 zile, am observat aceeasi problema si cu incuietoarea dreapta spate, deci in scurt timp avem programata o noua vizita. Cu ocazia asta voi cere si efectuarea unei gresari pentru scaunul soferului, care scartaie in ultimul hal. Sper sa se rezolve tot pe garantie.
FYI: Reviziile si intrarile in service le'am facut la LRJ din Baneasa. De fiecare data am discutat cu domnul Marius Calitescu de la service, care s'a dovedit a fi mai mult decat amabil.
02-06-2014 01:05pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #205
RE: Evoque Romania

Tudor, cum ti-ai dat seama ca trebuie reglata geometria? Cati km. in bord?
Hmmm, a dat boala in incuietori ! Sper sa ai noroc sa nu migreze si spre usile fata....
Alte observatii, opinii?
Toate bune...
02-06-2014 09:10pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TudorTofan
 

Posts: 12
Joined: Nov 2013
Location: Romania
Post: #206
RE: Evoque Romania

De ceva timp observasem ca sta volanul un pic stramb, asa ca daca tot am fost la service pentru altele, i'am rugat sa verifice si problema asta. Concluzia e ca la 3/4 roti a trebuit sa se umble. Acum am 26000 de km.
Sistemul audio mai face o chestie ciudata: Acelasi fisier mp3, de pe stick imi da eroare si de pe CD merge fara niciun fel de problema.
04-06-2014 10:43am
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TudorTofan
 

Posts: 12
Joined: Nov 2013
Location: Romania
Post: #207
RE: Evoque Romania

S'a asternut praful aici... Eu unul nu prea am mai mers cu masina, revenind pe perioada caldurii la prima dragoste
(VW Scirocco). Totusi, tata a facut km buni cu ea. In urma cu o sapt am facut si a 2'a revizie, la 35000 de km
(1480 ron) Toate bune si frumoase momentan. Ne pregatim sa punem incaltarile de iarna.
28-10-2014 06:28pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vciornei
 

Posts: 2
Joined: Oct 2014
Location: focsani
Post: #208
RE: Evoque Romania

Salut

In sfarsit am putut sa postez ceva aici. Este al doilea user cu care incerc. Si acum ca am reusit... nici nu stiu de unde sa incepSmile

Are cineva cutia automata in 9 trepte?
(This post was last modified: 28-10-2014 07:04pm by vciornei.)
28-10-2014 07:02pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
bee
 

Posts: 337
Joined: Mar 2014
Location: lincolnshire (seaside) uk
Post: #209
RE: Evoque Romania

(18-01-2012 02:55pm)vLD Wrote:  Salut
Urmaresc de ceva timp acest forum , dar abia acum am descoperit si zona pentru Romania.
Eu inca sunt in stadiul de cercetare minutioasa, nu am mai avut pana acum LR.
Nu imi place ca la noi inca nu s-a implementat un configurator on-line.
Nu sunt sigur daca sa iau masina de aici sau din alta tara unde am vazut preturi mai bune (ex Franta).
Am o gramada de intrebari si nelamuriri. Poate le voi deslusi aici.

salut-- Cool

2013 auto sicillian yellow special edition. with all the goodies supplied with this model.
28-10-2014 07:42pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Green
 

Posts: 22
Joined: Dec 2012
Location: Romania
Post: #210
RE: Evoque Romania

Bine ati venit Smile....in sfarsit ceva activitate pe forum Smile ! Oameni buni, bifat prima revizie acum doua saptamani, toate bune si frumoase Smile...
Hmm, exceptand stergatoarele de parbriz, niste porcarii, intr-un an am schimbat 3 randuri de stergatoare! Cateva insecte mai solide storcosite pe parbriz nenorocesc lamelele de cauciuc ! In fine, macar de-ar fi asta singura problema Smile
Sunt in cercetari sa-i pun un TPMS ( tyre pressure monitoring system ) aftermarket, mi se pare o chestie importanta pentru siguranta....masinile noi ce vin de cateva luni incoace il au standard.
Kilometri multi si fara probleme Smile ...
30-10-2014 09:41pm
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
babyRR is an independent web site and not affiliated with Land Rover